Milli Görüşçü kuruluş, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği iddialarını yalanladı

Milli Görüş‘e bağlı Şuurlu Öğretmenler Derneği‘nin Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nı destekleyeceği yönündeki paylaşımlar asılsız çıktı.  Benzer yalan içerikler geçtiğimiz günlerde Cansuyu ve AGD için de yapılmıştı.

“BİZİMLE ALAKASI YOKTUR”

Konuya ilişkin olarak Şuurlu Öğretmenler Derneği’nden yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız ve Şuurlu Öğretmenler Derneği resmi sosyal medya hesaplarımız dışından yapılan paylaşımlar trol hesaplardan yapılmaktadır. Bizimle alakası yoktur. Yasal haklarımız saklıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi. 

CANSUYU DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Milli Görüş camiasına ait kuruluşlar arasında yer alan Cansuyu Derneği‘nin 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Millet İttifakı‘nı desteklediği yönünde yapılan paylaşımlar da asılsız çıkmıştı.

Konuya ilişkin olarak Cansuyu Derneği’nden yapılan açıklamada, “Cansuyu Derneğimizin Logosu ve Genel Başkanımız Mustafa KÖYLÜ’nün adı kullanılarak, ‘Cansuyu Derneğinin 14 Mayıs 2023 seçimleri ile ilgili Millet İttifakını desteklediğine’ dair paylaşımlar tamamen asılsızdır. Resmi hesaplarımızdan yapılmayan hiçbir paylaşıma itibar etmeyiniz.” ifadeleri kullanılmıştı.

 

AGD’DEN DE BENZER BİR AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Milli Görüş hareketinin önde gelen kuruluşlarından olan Anadolu Gençlik Derneği de geçtiğimiz günlerde benzer bir açıklamada bulunmuştu. Sosyal medyada AGD’nin Millet İttifakı’nı destekleyeceğine dair yapılan paylaşımların ardından açıklamada bulunan AGD, yalan içeriklere tepki göstermişti.

AGD’nin 24 Nisan’da yaptığı açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir